Alzheimeris. Liga, kuri gali paliesti kiekvieną

Alzheimeris. Liga, kuri gali paliesti kiekvieną

Šiandien pasaulyje Alzheimeriu serga 40 mln. žmonių. Prognozuojama, kad 2050m. šia liga sirgs 150 mln. Jei jūs sulauksite 85 m. amžiaus, tikimybė susirgti yra 1 iš 2. Šie skaičiai rodo, kad arba sirgsime mes patys arba slaugysime savo draugus ar artimuosius. Pagal PSO mirtingumas Europoje nuo šios ligos yra 3 vietoje po širdies ir kraujagyslių ligų ir infarkto. Ir tai vienintelė liga, KURIAI NESUKURTAS JOKS GYDYMAS!

Ši liga neaplenkė ir mūsų šeimos. Mano mamai 81, ji jau 5 metus serga Alzheimeriu.

Eidama sveikatos keliu pamačiau, kad man nepakanka tradicinės medicinos atsakymų ar siūlomų sprendimų, todėl pradėjau ieškoti informacijos pati. Perskaičiau pasaulyje garsiausio neuromokslininko Dr. D. Bredensen knygą "Įveikti Alzheimerį", peržiūrėjau JAV neurologo Dr. David Perlmuttler sukurtą 12 serijų "Alzheimer's. The Science of prevention" dokumentiką. Pamačiau, kad įgyjau daug naudingų žinių, kuriomis noriu pasidalinti ir su kitais.  

SIMPTOMAI

Alzheimerio liga pradeda formuotis akstyvame amžiuje nuo 20-30 metų. Tai yra ilgalaikis procesas - pokyčiai vyksta smegenyse, kai ląstelės pradeda nebebendrauti tarpusavyje, atsiranda plokštelės (amiloidai), apnašos, smegenų atrofija ir traukimasis. Pirmuosius simptomus žmogus gali pajausti būdamas 40-50-60m. Jei turite bent kelis šiuos simptomus, tai ženklas, kad turite susirūpinti:

  • Veidų neatpažinimas
  • Proto aiškumo sumažėjimas (ypač antroje dienos pusėje)
  • Mažesnis domėjimasis skaitymu, nesugebėjimas klausyti sudėtingų pokalbių ar juose dalyvauti, nesugebėjimas suprasti sudėtingų siužetų filmų
  • Silpstantis gebėjimas prisiminti, ką skaitė ar girdėjo.
  • Skurstantis žodynas
  • Žodžių painiojimas
  • Mąstymo lėtėjimas
  • Didėjanti baimė vairuoti ir pasiklysti
  • Sunku prisiminti kasdieninius darbus, prislėgta savijauta
  • Miego sutrikimai
  • Kava nepadeda atgauti žvalumo
  • Sunku kalbėti užsienio kalbom, jei tokias mokėjote  

Susirgsime ar ne dar turi ir tokie veiksniai, kaip galvos trauma, toksinai (pelėsis namuose, turėtų nejautrautų skaičius, gyvsidabrio plombos, jei valgoti daug žuvies, vartojate ilgą laiką vaistus nuo rūgštingumo, statinus, antidepresantus), mityba (valgote daug perdirbto ar greito maisto), neteisinga gyvensena (vartojate alkoholį, rūkote, vartojate narkotikus, mažai sportuojate) ar net jei jums buvo įsisiurbusi erkė ir jus sirgote Laimo liga. Šie veiksniai būdinga ne tik Alzheimerio ligos susiformavimui, bet ir kitoms lėtinėms ligoms - širdies, diabetui, vėžui.

RIZIKOS FAKTORIAI

Išskiriami šie pagrindiniai rizikos faktoriai:

  1. Visi kas turi smegenis
  2. Jei jums >65 metai, nors 1 iš 7 susirgusių yra jaunesni
  3. Jei sergate II tipo diabetu. Jei sergate diabetu, jūsų šansai susirgti Alzheimeriu padvigubėja
  4. Moterys - dėl hormonų pusiausvyros pasikeitimų bei didesnio streso lygio
  5. Genetiniai markeriai - deja, bet Lietuvoje tokių tyrimų niekas nedaro. Gera žinia, kad mokslas jau įrodė, kad ligas lemia 5% genai, o 95% gyvensena.
  6. Turite viršsvorį.

Norite sužinoti ar turite riziką? Atlikite šį testą ir sužinosite. 

PREVENCIJA

25% populiacijos turi Alzheimerio geną, bet tai nereiškia, kad būtinai susirgsime. Mokslininkai įrodė, kad genus galima išjungti. Kaip?! Atsakymas - teisinga gyvensena. Kuo anksčiau pradėsite taikyti žemiau esančius prevencijos patarimus, tuo turėsite didesnę tikimybę gyventi sveikai ateityje.

1. Stebėkite cukraus kiekį kraujyje, tai pagrindinis ligos indikatorius. Tikslas - nesusirgi diabetu. Cukrus įtakoja atsparumą insulinui. Cukrus labai smarkiai kelia uždegimus. Hypokampas - tai vieta smegenyse, kur gaminami atsiminimai. Jam reikia daug insulino. Kuo daugiau valgai cukraus, tuo mažiau patenka į hypokampą.

2.  Pieršuždegiminė mityba. Valgykite žemo glikeminio indekso produktus. Nuo maisto priklauso kaip gerai dirbs mūsų smegenys 

3. Žarnynas. Mokslas įrodė, kad mūsų žarnyno bakterijos veikia mūsų smegenų darbą. Išlaikykite gerųjų ir blogųjų bakterijų balansą. Dėl skurdžios mitybos, antibiotikų vartojimo, streso, prasto miego bakterijos ŽŪSTA.

4. Chroninis stresas yra toksiškas mūsų smegenims. Stresas neleidžia lengvai užmigti, todėl sutrikdomas žarnyno bakterijų balansas. Stresas dramatiškai įtakoja hormonų pusiausvyrą ne tik kūne, bet ir smegenyse. Mažinkite stresą, nes jis kelia cukraus kiekį kraujyje.

5. Sportas. Sportas - insulino stimuliatorius, ląstelės tampa alkanos gliukozei. Jis mažina streso žalą organizme, mažina depresiją, gerina miego kokybę, įtakoja naujų neuronų auginimo hormoną (BDNF), pakelia kraujo tekėjimą į smegenis, didina toksinų detoksikacija, gerina nuotaiką, padeda metabolizmui
Sportas padeda smegenims augti. Sportas turi tapti NORMA kiekvieną dieną. Sportas turi teikti malonumą, todėl turime siekti progreso, ne tobulumo! 

6. Miegas. Nuo miego priklauso kiek mes VALGOME, kaip greit vyksta metabolizmas, ar bus viršsvoris, ar pagausime infekciją. Miego metu VALOSI SMEGENYS. Miegoti turėtume 7-9 val./d.

7. Toksinai. Labiausiai kenkia smegenims LED, gyvsidabris, aliuminis, 5G. Įvairūs toksinai labiausiai asorbuojami per ODĄ. Du svarbiausiai vengtini toksinai: GLYFOSATAS (= ROUNDAP'as pasėlių herbicidas) ir SALDIKLIAI, kurie naikina mirobiotą, didina uždegimus ir kenkia metabolizmui.  

8. Papildų vartojimas. Dėl nuvertėjusio dirvožiemio, naudojamų nitratų ir roundapo, maistas šiais laikais ėra vertingas, bet kartais net žalingas. Todėl svarbu užpildyti mitybos spragas su kokybiškais papildais.

 

NEOLIFE SPRENDIMAS ALZHEIMERIO PREVENCIJAI

 Remiantis Alzheimerio ligą tiriančių mokslininkų rekomendacijos - vartototi šiuos maisto papaildus:

Magnį - geresniam miegui, kurio metu valosi toksinai iš smegenų
FormulaIV - B grupė+folio rūgštis - nes esant šių medžiagų trūkumui rizika susirgti Alzheimeriu padvigubėja
Botanical balance (ciberžolė, kurkuminas) - mažina vidinius uždegimus, kurie yra visų lėtinių ligų priežastis
Omega 3 polinesočiąsias riebiąsias rūgštis -mažina vidinius uždegimus, kurie yra visų lėtinių ligų priežastis, smegenų statybinė medžiaga
Vitaminą D (komplekse su kalciu ir magniu, nes geriau įsisavina) - vienas iš svarbiausių vitaminų visoms organizmo funkcijoms.
Acidophilus (gerosios bakterijos žarnyno bakterijų balansui) - viso ko pagrindas, imunitetas, neuroniniai signalai į smegenis, nuo kurio priklauso smegenų veikla.  

Sužinojusi šią informaciją, bandysiu taikyti mamos sveikatos gerinimui. Gaila, kad liga jau smarkiai pažengusi. Išvada viena - užsiimti prevencija svarbu kuo įmanoma anksčiau, o ne tada, kai sergi!

Būkite savo gyvenimo šeimininkais ir užsiimkite prevencija JAU DABAR!

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija